Nowsze opony wydają się być lepsze dzięki większej liczbie innowacji

Większość opony może wyglądać tak samo, ale prawdą jest, że nawet dla tej samej marki i modelu dodano aktualizacje i innowacje, które poprawiają osiągi. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa mogą stanowić różnicę między wypadkiem bliskim a wypadkiem. Wybierając nowe modele wysokiej jakości, będziesz stale poprawiać bezpieczeństwo i wydajność.

Jeśli chodzi o opony letnie, więcej innowacji dotyczy poprawy osiągów na mokrych nawierzchniach oraz zmniejszenia oporów toczenia i hałasu. Jeśli chodzi o redukcję hałasu, to przede wszystkim z innowacji takich jak Silent Groove Design, która jest innowacją na ścianach podłużnych żeber opony, która poprawia komfort jazdy. Z półkulistymi wgłębieniami przypominającymi powierzchnię piłki golfowej. Kontroluje to przepływ powietrza przez oponę, a wgłębienia wycinają wszelkie dźwięki indukowane przez krawędzie poprzecznych rowków i zapobiegają nieprzyjemnemu wycie. Ta konstrukcja zmniejsza poziom hałasu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu, dzięki czemu jazda jest przyjemniejsza i cichsza. Silent Groove Design zmniejsza opór powietrza, co chłodzi powierzchnię opony. Zwiększa to odporność opony na zużycie i zapewnia kierowcy więcej kilometrów.

Jeśli chodzi o zapobieganie aquaplaningowi, do bieżnika wprowadzono innowacje poprzez zakrzywioną, przypominającą rampę konstrukcję bloków bieżnika na wewnętrznych prowadnicach barku i przyspieszającą przepływ wody z podłużnych rowków do rowków poprzecznych. Zachowują doskonałe właściwości zapobiegające aquaplaningowi nawet po zużyciu opony. Pomiędzy blokami bieżnika jest zoptymalizowane pod kątem przepływu wsparcie, które zmniejsza ruch między nimi. Podpora poprawia obsługę i zapewnia komfortowy hałas toczenia oraz bardziej równomierny wzór zużycia.

Funkcjonalne łańcuchy cząsteczek i polimery tworzą gęstą i elastyczną strukturę podobną do siatki, która zapewnia niezawodną przyczepność nawet przy dużych prędkościach. Wielowarstwowa struktura zmniejsza również opory toczenia, umożliwiając niższe zużycie paliwa i zużycie.

Według większości badań deszcz to pogoda, która powoduje najwięcej wypadków drogowych w okresie letnim. Nagła burza z piorunami zwiększa możliwość tymczasowej utraty kontroli nad pojazdem podczas aquaplaningu. Istotną przyczyną tego jest utrata przyczepności z powodu aquaplaningu, która może pozostawić kierowcę bez kontroli nad samochodem.

Inne nowe innowacje obejmują również specjalne rowki zaprojektowane w zamachach w oponach, które poprawiają przyczepność na mokrej nawierzchni i zapobiegają aquaplaningowi nawet w trudnych warunkach pogodowych. Rowki zamachu zostały zbudowane na poprzecznych rowkach głównych na wewnętrznym ramieniu opony. Te eliptyczne wgłębienia magazynują więcej wody wraz ze wzrostem objętości poprzecznych rowków. Ta konstrukcja zapewnia doskonałą przyczepność, nawet gdy opona się zużywa, ponieważ rowki zamka są większe na dole. To powoduje, że ich głośność rośnie, a nie maleje.

Jak widać, inwestując w opony od producentów, którzy mają odpowiednie badania i rozwój opon, zapewni, że twoje nowe opony będą wypełnione nowymi innowacjami, które mają na celu poprawę twojego bezpieczeństwa. Sytuacja jest może nawet ważniejsza w przypadku opon zimowych.

Więcej informacji na temat najnowszych wprowadzonych opon można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Related Posts