Література для дітей чітко розмежована в залежності від вікової групи потенційних читачів. Це пов’язано з швидким розвитком дитини, формуванням психічних процесів, зміною інтересів, мотивів, розширенням лексичного запасу. Те що є цікавим і захоплюючим для чотирирічного дошкільника, буде вже неактуальним для восьмирічного школяра, не кажучи вже про підлітка. Саме тому видавництво книг для дітей працює в чотирьох напрямках: для дошкільнят, для молодших школярів, учнів середньої ланки та для юнаків. Таке розмежування дозволяє авторам та видавцям створювати книги, що повністю відповідають інтересам, потребам, можливостям (інтелектуальним, мисленнєвий, мовним) тієї цільової аудиторії на яку вони розраховані.


Розглянемо більш детально особливості видавництва книг орієнтованих на дітей молодшого шкільного віку як окремої читацької групи. Для дітей на цьому віковому етапі в силу як фізіологічних, так і соціальних змін (вступ до школи, нове коло спілкування, зміна пріоритетів) характерним є розширення кругозору, кола інтересів, ріст свідомості та зацікавленості у пізнанні навколишнього світу. Це безумовно відображається і на літературі орієнтованій на маленького читача. Так книги, що видаються для молодших дошкільників наповнені новою інформацією більш складного рівня. Це проявляється в збільшенні їх обсягу, ускладненні сюжетної лінії, розкриттю нових тем. Для цієї вікової групи найчастіше видають книги герої яких є однолітками читачів. Такий прийом полегшує дитині процес ідентифікації, ототожнення з героєм, кращого розуміння його переживань, а через них і свого внутрішнього світу.


В процесі видавництва книг для дошкільників особлива увага приділяється двом складовим. Першочергово література для дітей цього віку має бути цікавою та захоплюючою. Це пов’язано з тим, що дошкільник навчився читати ще доволі недавно і цей процес ще й досі лишається для нього складним. До того ж розвиток уваги, уміння концентруватися тривалий час на одному об’єкті в цьому віці розвинутий доволі слабко, а тому книга має бути дійсно цікавою та захоплюючою, щоб дитина захотіла і змогла її прочитати.


Друга складова, яка враховується в процесі видавництва книг для дошкільнят має дидактичний, виховний характер. Адже цей вік пов'язаний не лише з швидким розвитком знань та умінь дитини, а й з формуванням системи цінностей.


Якщо звернути увагу на технічну складову процесу видавництва книг для дітей дошкільного віку, то як і для попереднього вікового етапу важлива роль відводиться наочності. Оптимальним співвідношенням малюнків та тексту є 50/50. Розмір шрифту обирають великий або середній, уникають переносів слів.